Galerie ArtAtak

(S)Loučení v bodu C, Výstava s Martinou Hudec v prostorách Galérie ArtAtak v Praze

kurátor a design: Jana Peštová

text k výstavě:

Výtvarnice si pro svou tvorbu často vybírá velmi osobní témata. Jak sama říká:

“Ráda dělám věci, které jsou skutečné, které mají nějaký reálný základ. Myslím tím cokoliv, co se člověka a jeho okolí týká. Proto cokoliv, co dělám, se snažím, aby vycházelo ze mě, když k tomu nepřidám něco svého (krom toho, že to namaluji), nemůže ta práce, dle mého soudu, být dobrá. Ráda se zabývám tím, co jsem sama zažila, nebo tím, co se mě nějakým způsobem osobně dotýká. Nejsou to věci, co mám ráda nebo co nenávidím, je to směs. A zároveň někdy ani tu opravdově neztvárním, ale zachytím třeba zlomek pocitu nebo situace a energii, obsaženou v těchto zlomcích. A takové bych si přála, aby byly i moje malby.”

Skrz obrazy vypráví tedy Martina Walterová svůj osobní příběh. Obrazy samotné jsou jakýmisi okny do tohoto příběhu, hesly nebo jen zkratkou sdělení. Výtvarnice se popisně nezabývá příčinami či důsledky znázorněných pocitů, nechává tyto fragmenty zážitků a prožitků velmi osobitým způsobem promlouvat k samotnému divákovi. Jana Peštová

zpět

Vážený Pane/Paní,
Jsem velice potěšena Vaším zájmem o mou práci. Pokud budete chtít nějaké další informace o tomto obrazu, neváhejte se mi ozvat na kontakt napsaný níže.
S přáním Všeho nejlepšího,
Martina Walterová

KONTAKT
info@martinawalterova.com