Zastávka

“Helou Maj Frend” je název výstavy, obrazů malířky Martiny Walterové, jež je inspirována cestou na ostrov v Indickém oceánu. Zamýšlí se nad krajinou a lidským počínáním v ní, nad lidským druhem, a jeho vztahem k přírodě. Zároveň, jak název napovídá, je to reakce na vztah nás Evropanů a obyvatelů těchto exotických “dovolenkových” destinací. Autorka se zamýšlí nad levnými dovoleným, nad bohatou historií s významnou pachutí kolonialismu. Nad turistou projíždějící krajinou konfrontovaným stále stejným větným spojením. Nad všudypřítomnou zelení, která by za pár let hravě pohltila celý ostrov, pralesem, který je ale bohužel zasypán odpady, iluzí ráje, která mizí kilometr od resortu pro “zahraničí”. Obrazy jsou popisem pocitu člověka jež pouze projíždí.
Tradiční námět budhy sedícího v krajině, je ozvláštněn decorem "cibuláků". Zvolení českého lidového motivu je zamyšlením nad úlohou a vážností/nevážností použití ornamentu.

zpět

Vážený Pane/Paní,
Jsem velice potěšena Vaším zájmem o mou práci. Pokud budete chtít nějaké další informace o tomto obrazu, neváhejte se mi ozvat na kontakt napsaný níže.
S přáním Všeho nejlepšího,
Martina Walterová

KONTAKT
info@martinawalterova.com